Bikepacking je dobrodružství na kole

Jezdíte na kole? A chodíte po horách, kde rádi usínáte pod širým nebem? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, pak je pro vás bikepacking jako stvořený.

Výraz bikepacking vznikl složením slov bike (kolo) a packing (balení, batohy, …). Je to tedy cestování na kole, na kterém si vezete veškeré vybavení, od jídla až po stan se spacákem.
Abyste si bikepacking užili, je důležitý správný výběr kola (je jedno, zda to bude horské kolo, gravel, fatbike, ...) a brašen, do kterých účelně zabalíte vše, co budete na svých toulkách potřebovat.

Speciální oblečení na bikepacking

Stejně důležité jako kolo a brašny je i oblečení, v kterém strávíte i několik dní na cestě. A právě kvůli výrobě cyklistického oblečení pro bikepackery jsme se dali dohromady s českým ultra bikepackerem Štěpánem Stránským alias Wolfmanem.

Na trhu nenašel dres ani kalhoty, které by mu na delší cesty vyhovovaly, a tak spolu s naší vývojářkou Pájou vymysleli bikepackingové oblečení, které na trhu do té doby nebylo.

Odráží potřeby bikepackerů, tj. pohodlí, komfort za každé situace, reflexní prvky a velké množství úložného místa, protože co nevejde na kolo, můžete umístit do dresu nebo kalhot.

Cyklodres WOLFskin

Cyklistický dres WOLFskin má za sebou několikaměsíční testování a mnoho úprav, aby splňoval 100% požadavků bikepackerů. Díky tomu vznikl dres, který má mnoho vychytávek, které u běžných cyklistických dresů nejsou tolik potřeba, ale bikepackeři je ocení:

  • prsní kapsa na zip, kam lze schovat peníze nebo doklady
  • stahovací guma proti profouknutí zespodu je navíc zevnitř opatřena protiskluzovými pásky, takže se dres nebude za jízdy nikam hrnout
  • rostoucí kapsy, které jsou umístěny z boku dresu a mohou se do nich umístit menší předměty
  • otvory na kabely od čelovky, sluchátek, elektrod atd.
  • dvojitá zadní kapsa, kam se vejde neskutečné množství předmětů, a která je zakončena gumovým lemem, aby věci zůstaly uvnitř kapsy během jízdy.

Celý dres je vyroben z několika typů látek – látky se silnější gramáží pro dlouhou životnost, pružnější látky pro napínavá místa a síťované látky pro boční kapsy a podpaží.

Cyklokalhoty WOLFcrotch

Cyklistické kalhoty WOLFcrotch vznikaly ve stejném režimu a se stejnou péčí jako cyklistický dres WOLFskin. Stejně jako na dresu, i na kalhotech je několik věcí, které byste na běžně prodávaných hledali marně:

  • dvojitá vložka pro lepší a pohodlnější posed během dlouhých cest
  • ergonomický střih okolo intimních partií
  • rostoucí kapsy na boku kalhot pro menší předměty
  • kompresní základní materiál, z kterého jsou kalhoty ušity.

Cyklodres i cyklokalhoty jsou vyrobeny z nepáravých a odolných textilií.

Veškeré oblečení WOLFMAN lze objednat pouze na webu wolf-man.cz, kde se dozvíte také více o Štěpánu Stránském a bikepackingu jako takovém.

Líbil se vám článek?

ANO